Bir müşteri kapınıza adım atmadan önce, iş yerinizi çoktan araştırdı. Artık geleneksel pazarlamanın etkisi her ne kadar vazgeçilemez olsa da her gün değişen teknolojisi ile bir dijital pazarın oluştuğunu görmezden gelmek mümkün değil. Geçen her gün geleneksel olarak yaptığımız ticaret yöntemlerine digital pazarda yenileri ekleniyor, bunların ilk başta geleni ise E-TİCARET siterleri. Dijital pazarlamayı kısaca özetlemek gerekir ise, internet de olan çevrim içi yapay bir zekaya sahip internet ortamında çalışan bir araçtır. Sizin yapmış olduğunuz ticaretinizin boyutlarına göre yapılandırılan bir yazılım.

Dijital Pazarlama Nedir?

Ürünlerin veya markaların birden fazla elektronik ortam yoluyla tanıtımını yapmak. Örneğin, bir işletmenin dijital pazarlama stratesjisinin bir parçası olarak kullanılabilecek reklam, internet, sosyal medya, cep telefonu ve elektronik reklam panoları yanı sıra dijital, televizyon ve radyo kanalları aracılığıyla yapılan tanıtım çalışmaları içerir.

Dijital Pazarlama Tanımı.

Tüketicilere ulaşmak için dijital kanalları kullanarak ürün veya hizmetlerin pazarlanması. Asıl amaç ise, markaları çeşitli dijital ortam biçimleriyle tanıtmak. Dijital pazarlama, internet kullanımı gerektirmeyen kanallarıda kapsayacak şekilde internet’te pazarlamanın ötesine gider. Cep telefonları (hem SMS hem de MMS ), sosyal medya, görsel reklamlar, arama motoru pazarlaması ve diğer medya araçları da içerir.

Uzmanların çoğu, dijital pazarın tek bir pazarlama yönteminin olmadığına inanıyor. Pazarlamaya yeni bir yaklaşım ve yeni müşteri davranışı anlayışına da önem verilmesine inanıyorlar. Örneğin, şirketlerin mobil cihazlardaki uygulama indirme sayıları, Twitter daki tweet lerin, Facebook taki beğenilerin ve benzeri platformlarda veri değerlerinin ölçülüp analiz edilerek ilerlemelerini sağlamalarını, şirketler için çok daha verimli hale gelebilmesi için önerileridir.

NELER

YAPIYORUZ

?